Jdi na obsah Jdi na menu
 


Uzumaki Naruto Obrazek

     Hlavní postava příběhu. V době, kdy anime začíná, je mu 12 let.Používá sílu devítiocasého démona, aby porazil své protivníky. V minulosti byl považován za vyvrhele společnosti, pak ale začal navštěvovat akademii pro ninjy. Vytvořil spolu se Sakurou a Sasukem tým, který vede Hatake Kakashi. Naruto působí na první pohled jako malý přihlouplý kluk, který miluje Ramen. Ve skutečnosti se však stává silným a chytrým protivníkem, když chce chránit své přátele a lidi, kteří jsou pro něj v životě důležití.

Uchiha SasukeObrazek

     Je jedním z Narutových hlavních rivalů. Je jedním ze dvou posledních členů Uchiha klanu. Má vlastnost specifickou pro Uchiha klan-Sharingan. Nenávidí druhého zbývajícího člena-bratra Itachiho, protože Itachi vyvraždil celý jejich klan. Sasuke má jediný cíl. Stát se tak silným, aby se mohl postavit svému bratru, zabít ho a pomstít tak celou svoji rodinu. Udělá pro to cokoliv. V akademii exceluje a Naruta ve všem poráží. Je označen za nejlepšího absolventa v ročníku. Pak se dostane do týmu 7. S Narutem se navzájem nenávidí, i tak jsou však schopni v případě nouze spolupracovat.

Haruno SakuraObrazek

     Je fanynkou Sasukeho. Všude ho pronásleduje a rozhlašuje,jak moc ho miluje. Její ninjovské schopnosti v porovnání s ostatními členy týmu 7 jsou však mizivé. Ona sama si to později uvědomí a snaží se dohnat Naruta a Sasukeho. Nechce být už nikdy na žádné misi přítěží a proto se rozhodne trénovat pod Godaime Hokage-Tsunade. Díky tomuhle tréninku se z ní později stane medic-ninja a bude mít monstrózní sílu jako její učitelka Tsunade.

Hatake KakashiObrazek

Vede tým 7. Je to Jounin. Má Sharingan, ale není členem Uchiha klanu. Získal ho od Uchihy Obita, který umíral a rozhodl se Kakashimu svůj Sharingan dát. Kakashi díky Sharinganu okopíroval velké množství jutsu a vysloužil si tak přezdívku copy-ninja. Kakashi je posedlý knihou Icha-icha. Tuhle nemravnou knížku nosí stále při sobě a čte si ji kdykoli má čas. Naruto později tuto jeho slabost využije ve svůj prospěch...

Sandaime-třetí HokageObrazek

     O jeho minulosti jsme se toho v anime moc nedozvěděli. Když byl mladší, vedl tým v němž byli Jiraiya, Tsunade a Orochimaru. Později se jako Hokage staral o správný chod Konohy. Miluje celou vesnici a všechny její obyvatele. Má vnuka, jeho jméno je Konohamaru.Sarutobi je velmi silný ninja, umí mnoho jutsu. V bitvě s Orochimarem však umírá a nahrazuje ho jeho bývalá žačka Tsunade.

 

 Tsunade-Godaime HokageObrazek

     Je nejlepším medic-ninjou, jakého kdy Konoha měla. Je jednou z legendárních sanninů. Kromě úžasných léčitelských schonostil disponuje také nadlidskou silou. Dokáže kámen proměnit v prach aniž by se u toho jakkoli namáhala. Její slabostí je saké a gambling. Také nemá ráda stárnutí a proto používá jutsu, aby vypadala mladší. Ve skutečností jí však je už 50 let. Nemá ráda kancelářskou práci a také perverty, jako je Jiraiya =)

JiraiyaObrazek

Spolu s Tsunade a Orochimarem tvoří trio legendárních Sanninů. Je to absolutní pervert, Naruto ho nazývá Ero-sennin. Jiraiya je autorem populární knižní série Icha Icha. Šmíruje dívky v lázních a nazývá to získáváním informací pro svou knihu. Na první pohled je Jiraiya jen pouhý starý perverzní chlap, ale nenechte se mýlit. Ve skutečnosti je to jeden z nejsilnější ninjů v Konoze. Je jedním ze tří lidí, kteří umějí Rasengan. Později se stává Narutovým učitelem.

OrochimaruObrazek

Tohle je jeden z největších záporáků v příběhu. Zradil Konohu, zabil spousty nevinných lidí. Taky zavraždil 3. Hokageho a Kazekageho. Chce ovládnout všechna jutsu co existujou a taky chce být nesmrtelný. Toho zatím dosahuje tak, že se převtěluje z jednoho těla do druhého. Jedním z těch, do koho se chce převtělit je také Sasuke, díky svému Sharinganu,který Orochimaru chce. Sasuke k němu odchází dobrovolně, protože od něj chce získat moc, aby byl schopen zabít svého bratra. A Orochimaru souhlasí, že ho bude učit.