Jdi na obsah Jdi na menu
 


5 hlavních zemí:

Obrazek  

 

 

 

 

 

 

Těchto pět zemí je nejsilnějšíc:the Fire Country (oheň), the Wind Country (vítr), the Water Country (voda), the Lightning Country (blesk), and the Earth Country (země).

Každou vesnici vede Kage. Kaze v každé zemi ovládá určité jutsu-Kazekage vítr, Mizukage vodu apod. Kromě hlavních pěti zemí existuje ještě dalších pět: the Sound Country (zvuk), the Rain Country (déšť), the Grass Country (tráva), the Wave Country (vlny) a the Waterfall Country (vodopád)

Konoha (Hidden Leaf village)

Nachází se v ohňové zemi. Je největší a nejsilnější ze všech vesnic.Pro vesnici je chrakteristická hora, do které jsou vytesány tváře všech Hokage.
Před 13ti lety byla vesnice napadena démonem Kyuubim, démon byl poražen 4. hokagem, který však při tom zemřel. Vesnici pak řídil znovu třetí Hokage, dokud ho nezabil Orochimaru. Po něm se 5. Hokage stává Sarutobiho žačka Tsunade, která kdysi tvořila tým spolu s Jirayiou a Orochimarem.

Obrazek

Obrazek 

Obrazek

                                                          

 

 

Suna (Hidden Sand village)

Nejvýznamnější vesnice ve větrné zemi. Vede ji Kazekage, na začátku příběhu jím byl Gaarův otec. Později se Kazekageh stává sám Gaara. Pži útoku na Konohu pomáhají Orochimarovi, ale jsou jím oklamáni. Po bitvě se spojí s Konohou a od té chvíle jsou důležitými spojenci.
Tak jako má Konoha Kyuubiho, Má i Suna svého démona. Jmenuje se Shukakku, nejprve byl uzamčen v čajové konvici. Pak se jeho hostitelem stal Gaara.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek